Spotkanie z archiwistami społecznymi
Jednym z wydarzeń inicjujących działalność Archiwum było spotkanie z lokalnymi archiwistkami i archiwistami. Chciałyśmy posłuchać osób, które działają i działali na terenie Rybnika, zbierając archiwalia i dbając o społeczną pamięć. Podczas spotkania nawiązaliśmy kontakty, udało nam się w toku burzy mózgów utorować konkretne ścieżki, zainicjować kilka tematów i strategii, którymi jako Archiwum się kierujemy.
Zachęcałyśmy i zachęcamy nadal do zgłaszania własnych propozycji tematów i działań, które wesprzemy narzędziami Archiwum Pamięci.